Na čem brousíme

 

 

Servis lyží, snowboardů a běžek provádíme na brusce WINTERSTEIGER TRIMJET a WINTERSTEIGER SIGMA RS 200

WIST_Logo_oc_RGB-300x48 

Rakouská společnost Wintersteiger se specializuje na vývoj a výrobu servisních technologií pro lyže a snowboardy již od roku 1978. V současné době je nejsilnějším světovým výrobcem, podíl na světovém trhu se pohybuje okolo 70%. Wintersteiger vyvinul jedinečný, přesný a šetrný způsob broušení hran lyží a snowboardů pomocí keramických kotoučů, který si chrání patentem. Broušení hran na strojích Wintersteiger využívají přední výrobci lyží Atomic, Blizzard, Fischer, Völkl a další, ale také rakouský lyžařský národní tým a týmy USA, Kanady nebo Německa.

 

                                                                             WINTERSTEIGER TRIMJET

Trimjet

Automatizovaná přesnost zajišťující větší ziskovost. Automatický stroj na broušení hran lyží a snowboardů.

 

Wintersteigeru se podařilo docílit dokonalé kombinace prvotřídního výkonu a vysoké ziskovosti. Vlastnosti Trimjetu zahrnují automatické broušení hran lyží a snowboardů a inovativní automatický posuv bez použití mostů. Díky technologii Ceramic Disc Finish docílíte precizní geometrie hran, přesného úhlování a konzistentní kvality po celé délce hran lyží nebo snowboardu.

Ve zkratce: snadná manipulace a vysoký výkon činí z Trimjetu ideální a kompaktní stroj pro váš servis.

Wintersteiger Trimjet je automatický stroj brousící hrany lyží a snowboardu. Vybaven technologií broušení pomocí keramických kotoučů dosahuje Trimjet při broušení dokonalé kvality. Inovační a rychlý posuvný systém umoňuje broušení bez mostu na vázání a garantuje jak vysoké výkony, tak i jednoduchou manipulaci. Broušení v reverzním řízení (postupu) umožňuje libovolný počet stran, popř. broušení spodních hran jen v pracovním chodu. To šetří čas a zvyšuje současně výkon! Tím se osvědčuje trimjet jako ideální a kompaktní kombinace brousící technologie, vysoké úspornosti a snadné ovladatelnosti.

Nastavení úhlů

Úhel broušení je jednoduše, individuálně a vzájemně (jeden na druhém) nezávisle nastavitelný:

 • Boční hrana: 89 / 88,5 / 88 / 87,5 /87 / 86°
 • Spodní hrana: 0,5 / 0,75 / 1 / 1,25 / 1,5 / 2°

Rychle v provozu

Inovační posuvný systém nepotřebuje most přes vázání. 4 poháněné přítlačné válečky kombinují vedle přesného vedení lyží a snowboardu také stálý posuv. Tím zajišťují rovnoměrný zářez broušení přes celkovou délku lyží. Rychlý přechod na zpracování lyží nebo snowboardu se děje jednoduchým posouváním jednoho z obou brusných agregátů. Další zvýšení výkonu zajišťuje broušení v reverzním řízení a vysoká rychlost posuvu.

Jednoduchá manipulace

Obsluha trimjetu se děje přes přehledný grafický displej. Dodatečně mohou být k vybranému programu uloženy 3 libovolné brousící programy na programovatelné klávesy A, B a C. Také úhel přestavění se děje díky jednoduše ručně ovládaným kolečkem s přehledným určením měřítka. O optimální náhled, potřebnou ochranu proti stříkání vody a bláta a o dobrý přístup k čištění a údržbě se stará vysoko naklápěcí (odklápěcí) kryt (poklop). Stejně tak vysoko naklápěcí jsou opěry lyží nebo snowboardu. Tak potřebuje trimjet málo prostoru a nechá se integrovaným otočným kolečkem jednoduše pohybovat.

Technické specifikace:

Délka lyží / SNB

900 - 2250 mm

Šířka lyží / SNB

50- 145 mm / 150 - 345 mm

Keramický disk

ø 154 x 40 mm

Počet otáček keramického disku

3600 rpm

Rychlost posuvu

7 m/min.

Celková hmotnost

445 kg

Objem chladící nádrže

60 L

Emise hluku

83 dB(A)

Výkon

1,45 kW

Jmenovité napětí

1 AC 208-230V, 50/60 Hz

Jmenovitý proud

12 A

Jištění

13/16 A

Kompresor

není součástí stroje

Spotřeba stlačeného vzduchu

130 L/min. při 6 bar (Používat pouze suchý vzduch bez obsahu oleje)
Kapacita (max.) 42 párů/hod.

Broušení hran keramickými kotouči (Wintersteiger Ceramic Disc Finish)

Technologie broušení bočních a spodních hran keramickými kotouči je naprosto totožná technologie, jakou používají výrobci lyží i závodní teamy. Tato patentovaná technologie broušení hran keramickými kotouči zajišťuje naprosto přesnou geometrii hrany, přesný úhel broušení, hladkost a konzistentní kvalitu po celé délce hrany lyže nebo snowboardu. Navíc metoda oscilace keramických kotoučů je velmi šetrná k hranám, kdy nedochází k nadměrnému odběru materiálu a tím prodlužuje životnost hran.

Výhody broušení hran keramickými kotouči:

 • Přesná geometrie hran
 • Přesný úhel broušení hran po celé délce lyže nebo snowboardu
 • Hladká a konzistentní kvalita broušení po celé délce hran
 • Nízký odběr materiálu = delší životnost hran
 • Lepší přilnavost na zmrzlém povrchu = větší bezpečnost
 • Delší životnost ostří hran
 • Snadnější držení na hraně = carving
 • Zlepšení točivosti

 

 

 

 

  WINTERSTEIGER SIGMA RS 200

Sigma RS 200 / RS 350

Top modely nové Sigma-série se nazývají sigma RS200 a sigma RS350 se závodním modulem pro parametricky řízené struktury závodního chodu.

 

Tato kombinace poskytuje výkonnou servisní stanici pro Vaše zákazníky a půjčovnu lyží s dodatečnou možností – možnost nabídnout profesionální závodní servis.

SIGMA RS 200

 • 200 mm široký kámen
 • parametricky řízené závodní běžecké struktury
 • 40 brusných programů (20 přednastavených)
 • "easy go" přepínač
 • dvě různé struktury vedle sebe (jen pro lyže)
 • centrovací zařízení pro lyže
 • pneumaticky ovládaný posuv
 • automatické orovnávání kamene

K singl kamenným brusným strojům nabízí sigma RS typy centrování pro přesné symetrické struktury, pneumaticky řízený posuv, servořízení vyrovnávání tlaku při použití mostu na vázání nebo při celkové délce lyže/snowboardu. S plynule řízenou a regulovatelnou rychlostí posuvu s víceúčelovým (vícestupňové) nastavením hloubky řezu, s volitelným sklonem struktury a speciálním diamantem závodního chodu od Wintersteigeru jsou realizovatelné středící struktury pro lyže a snowboard (šipka, stromeček), přeskladněné struktury a dokonce poměrné struktury šíře lyží.

Průkopnický je nový závodní software - parametricky řízené struktury závodního chodu. Na základě výběru ukazatele teploty sněhu / vzduchu, typu sněhu, vlhkosti vzduchu a disciplíny (alpská, severská) generuje stroj správnou strukturu a nastaví se automaticky. Jednotlivé parametry byly testovány v úzké spolupráci s ÖSV.

×

Splátková kalkulačka ESSOX